8 eksenli, sayısal kontrol edilen AVANT işleme merkezi, iki ayrı ve bağımsız çalışma masası ile donatılmış olup genellikle birden çok geleneksel makine tarafından gerçekleştirilen çeşitli işleme operasyonlarını tek bir kurulumda gerçekleştirebilir. Bu operasyonlar arasında şunlar yer alır:

Delme / Zıt yüzeylerde delme Oyma / Parmak birleştirme / Frezeleme 4/5 eksenli profil oluşturma / Oyma Sandalye, masa, kanepe gibi parçaların üzerinde AVANT, iki işleme masasına sahiptir ve bu masalar hem yatay eksene (TGV-H) hem de dikey eksene (TGV-TRC) göre dönebilir. Döndürme eksenleri arasında interpolasyon yapılabilir.

ÇALIŞMA MASELLELERİ

TGV-H DÖNER MASELELER

TGV-H değişken geometrili masalar (patentli), birleştirilmiş yatay bir eksende döner, böylece işlenen parçanın alt yüzeyi işleme kafasına maruz kalabilir. TGV tipi çelik rayların (1300 mm uzunluğunda) daha uzun tarafı operatöre bakar, bu nedenle operatör birden fazla parçayı önde yüklemek için en iyi pozisyondadır. Ayrıca bu masalar, üzerinde hareket ettikleri Y eksisine göre daha büyük olduklarından, ahşap talaşları doğrudan zemine düşer, bu da kolay temizliği sağlar.

TGV-TRC DÖNER MASELELER

TGV-TRC değişken geometrili masalar (patentli), interpolasyonlu dikey bir eksende döner, böylece masaın 4 yüzeyi de işleme kafasının önüne konumlandırılabilir. Bu özellik, yatay pozisyonlu mil ile tüm masaın 4 yüzeyini işleme olanağı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda:

Aynı tutucuda birden çok elemanın konumlandırılma olasılığı, bu da kurulum sürelerini ve gereken tutucu sayısını azaltır Döner masanın etrafında dönme ihtiyacını ortadan kaldığından döngü sürelerini hızlandırma Yuvarlak veya oval parçaların profilini oluşturmak için makine programlamayı basitleştirme Y yönetiminde makinenin kontur kapasitesini artırma AVANT'ın TGC-TRC masalarının rayları, üzerinde hareket ettikleri Y eksisine göre daha büyük olduğundan, ahşap talaşları doğrudan zemine düşer, bu da kolay temizliği sağlar.

ÇALIŞMA KAFALARI

T2+2 KAFATİPİ

Çift çıkışlı iki elektrikli mil tutan tek bir çatal, çapraz konumlandırılmış ve son derece kompakt. Aynı milin karşı çıkışları zıt yönlere döner.

T4 KAFATİPİ

4 bağımsız elektrikli mil tutan çift çatal, koordinatlı konfigürasyonlu, radyal olarak düzenlenmiştir. Büyük bir alan gerektiren kavisli parçaların işlenmesi için idealdir.

OTOMATİK TAKIM DEĞİŞTİRME MAGAZİNİ

Kontrollü, 8 veya 16 pozisyonlu takım değiştirme magazini, tüm iş birimlerine takım değiştirme miline sahip olabilir (ISO 30 veya HSK 64). Döndürme, bir servomotor tarafından kontrol edilir (bu nedenle pnömatik değil) ve takım değişimi sırasında maksimum konumlandırma hassasiyetini garanti etmektedir. Bacci'nin tüm takım değiştirme magazinleri tamamen toz geçirmezdir ve işleme alanıyla herhangi bir olası interferansı önlemek için işleme masaları ve makinelerle çakışmayacak şekilde konumlandırılır.

 

 

 

 

 

Teknik veri

 

AVANT

 Enterpolasyonlu eksenler

 

N. 8

Boyuna X ekseni

             

3,400 mm / 4,400 mm

Enine Y ekseni

 

1,800 mm

Dikine  Z ekseni

 

1,250 mm

B ekseni

 

Limitsiz

C ekseni

 

400°

A ekseni  (çalışma tablası uzunluğu)

                      

>360°

Ürün için teklif almak için formu doldurunuz.

Subtotal: $60.00

Search